Články a informace

Zde naleznete fotografie a komentáře z námi provedených instalací sítí proti holubům, hrotů proti ptactvu a čištění prostor zamořených holubím trusem (v některých případěch doporučujeme zdrženlivost a pevný žaludek).


Holubí trus způsobuje nemoci a škody na majetku

Holubi, zdánlivě nevinní ptáci, mohou být ve skutečnosti přenášeči různých rizik pro člověka. Jedním z nejznámějších aspektů, kterými se projevuje jejich přítomnost, je jejich trus. Obsahující bakterie, parazity a alergeny, může holubí trus představovat nejenom vážné nebezpečí pro lidské zdraví, ale také značné škody na majetku.

Jaká rizika nesou holubi a jejich trus?

Holubi jsou přemnoženi prakticky ve všech větších městech nejenom České republiky, ale i celého světa. Jaká reálná rizika a pozitiva ovšem představují v celkovém důsledku? Je opravdu nutná ochrana proti holubům? Nebudeme Vás napínat, hrozby představují velké a v následném článku Vám je přesně popíšeme.

20 zajímavostí o holubech, o kterých jste nevěděli

Ochrana proti holubům nemusí být vždy účinná - pokud není instalována profesionálně. Ačkoliv jsou holubi prezentováni jako okřídlené infekční krysy, dozajista nalezneme i důvody proč je svým způsobem můžeme obdivovat. Mimo jejich nemoci a parazitů nás běžní holubi rekordy celkem i ohromí.

Důležitost likvidace holubího trusu

Okřídlené krysy, jak se holubům také často říká, představují zejména ve městech mnohé problémy. S holuby svádí každoročně lítý boj nejenom Praha, ale i například Beroun, Příbram, Kladno nebo také Pardubice. Holubi a další ptáci znamenají ovšem peripetie nejenom pro města jako celky, ale zejména pro jejich občany...Proč je důležitá ochrana proti holubům?

Holubi patři dozajista mezi velmi časté ptactvo, a to především ve velkých městech jako je Praha, Kladno či Mladá Boleslav. Holub obecný (Columba livia f. domestica) je synatropním druhem ptactva, které benefituje z lidských staveb i potravy z odpadu. Bohužel svou přítomností jsou bezprostředním rizikem..


Spuštění nového webu

Prosinec 2018

V prosince 2018 jsme pro Vás spustili novou verzi našich webových stránek. Doufáme, že oceníte nejenom přehlednost, ale také množství informací pro Vaši potřebu. Spozdravem team NechciHoluby.cz.